Városi Népdaléneklő Verseny

A városi népdaléneklő verseny a magyar népdalokat népszerűsíti, valamint a kodályi és bartóki hagyományokat ápolja. Lehetővé teszi, hogy a fiatal generáció megismerje gazdag népdalkincsünket.

Több mint 10 éve hagyományosan minden év áprilisában városi népdaléneklő verseny zajlik Tiszakécskén a Városi Könyvtárban, ahol a magyar népdaloké a főszerep. A rendezvény célja elsősorban a tehetséggondozás, tehetségnevelés, a népi kultúra, népi hagyományok megismertetése, a népdaléneklés népszerűsítése, az önálló előadásmód fejlesztése, a kreativitás növelése. A népdaléneklő versenyre korcsoportos bontásban lehet nevezni, 1-2, 3-4, 5-6, 7-8.osztály kategóriákban. Az alsó tagozatos diákoknak két szabadon választott a felső tagozatos diákoknak pedig három szabadon választott népdallal kell készülniük a megmérettetésre, szóló vagy kamara ének kategóriában. A versenyen részt vevő gyerekek produkcióit háromtagú szakmai zsűri értékeli komoly szempontok alapján, mint például az életkornak megfelelő dalválasztás, megfelelő szövegtudás, artikuláció, tiszta éneklés, pontos dallamtempó, hangterjedelem megválasztása. A verseny legjobb népdaléneklője megkapja a város népdalénekese címet és a nagy páva díjat, amelyet mézeskalácsból készíttetnek a szervezők erre az alkalomra, de természetesen minden résztvevő gyermek oklevélben részesül. Évről évre egyre nagyobb az érdeklődés a versenyzésre, a tudás összemérésére és a zenei élmények megszerzésére.

A Városi Népdaléneklő verseny zenei anyanyelvünk megismerését, művelését és átörökítését szolgálja. Megszeretteti a népdaléneklést és lehetőséget biztosít a népdaléneklésben tehetséges gyermekek számára tudásuk összemérésére.

Szakterületi kategória

Kulturális örökség