Városi Mesemondó Verseny

A városi mesemondó verseny a magyar népmeséket népszerűsíti. A népmese mesélésével a múlt és jelen bölcsességei, elődeink ránk örökített bölcseletei elevenedik  fel és kerül felszínre miközben pozitívan hat az előadójára és a hallgató közönségre is.

Több mint 25 éve hagyományosan minden év januárjában városi mesemondó verseny zajlik Tiszakécskén a Városi Könyvtárban, ahol a magyar népmeséké a főszerep. A rendezvény célja a meséken keresztül a kultúra, azon belül az irodalom iránti érdeklődés felkeltése. A gyermek művészi látásmódjának, szövegértő készségének és beszédkészségének fejlesztése. A mesék főleg a magyar népmesék gazdag kincstára nagyszerű eszköz arra, hogy fejlessze a gyermekek képzeletvilágát, erkölcsi szintjét és világlépét. A versenyt az alsó és felső tagozatos diákok körében hirdetik meg korcsoportos bontásban (1-2,3-4,5-6,7-8 osztályok) és a győztesek pedig tovább juthatnak a megyei mesemondó versenyre. A vetélkedés alatt a szervezők programokkal gondoskodnak arról, hogy a várakozó szülők és gyerekek jó hangulatban tölthessék az időt. Az elmúlt években örömmel tapasztalták, hogy az érdeklődő gyermekek létszáma évről évre növekszik. A résztvevő gyermekeket elkísérik a felkészítő pedagógusok, szülők s így szinte közös ünnep az esemény. A mesemondók előadásait háromtagú szakmai zsűri értékeli, akik a verseny végén pozitív és segítő gondoltakkal értékelik a hallottakat. Természetesen minden résztvevő gyermek oklevélben részesül valamint korcsoportonként az első három helyezett ajándékot is kap.

A városi mesemondó verseny a mesék és főként a magyar népmesék értékeire hívják fel a figyelmet. A sok éve tartó hagyományt a település kívánja megőrizni és még sok éven át folytatni, mert a mesék által színessé válik a világ és az élet számos területén fejti ki jótékony hatását.

Szakterületi kategória

Kulturális örökség