Az Álomfogó Alapítvány Tiszakécske város kulturális életében kiemelkedő szerepet tölt be. Jelenlétével és aktív munkájával gazdagítja Tiszakécske város rendezvényeit.
Az Álomfogó Alapítvány 2004-ben jött létre, melynek alapítói Böszörményi Gyula, Cséplő Noémi és Horváth Zoltán. Elsődleges céljuk az Álomfogóvarázslat, levelezős tanulmányi verseny, táv-bűbájosképző működtetése volt, mellyel elsősorban a gyerekek ismereteit szerették volna bővíteni, illetve ifjúsági táborokat szerveztek az álomfogósoknak. A gyerekek felcseperedtek, így az alapítvány pihenni kényszerült, majd néhány évvel ezelőtt Tiszakécske városának felélénkítése céljából újra munkába fogtak.
Jelenlegi céljuk: a helyi kulturális életben való aktív részvétel, irodalmi, zenei események szervezése, ezek érdekében pályázatok beadása, és további támogatások gyűjtése.
Főbb projektjeik:
– Könyvbörze az Álomfogó Alapítvánnyal:
Az Arany János Művelődési Központnak köszönhető állandó helyen, folyton változó könyvkínálattal várják az érdeklődőket, akik 200Ft támogatásért cserébe hazavihetnek egy könyvet. Az így befolyt támogatásokat kulturális rendezvényekre fordítják. Az anyagi támogatás mellett könyvadományokat is elfogadnak, így tudják mindig frissíteni a börze kínálatát.
– Könyvkóstoló:
2005-ben a Nagy Könyv véget értével igény merült fel arra, hogy legyen állandó irodalmi rendezvény Tiszakécskén. A Városi Könyvtárral közösen jött létre a Könyvkóstoló, mely az óta túl van a 150. jubileumi alkalmon, és országszerte ismert és elismert rendezvénysorozattá nőtte ki magát. A sorozat 2018 decemberében lezárult.
– Kécskei Dzsessztalálkozó:
Zenei programokkal is színesítették repertoárjukat, 2015-ben egyik szervezőjévé váltak a II. Kécskei Dzsessztalálkozónak.
– Bach 330 koncertsorozat:
Másik nagy zenei projektjük 2015-ben a Bach 330 koncertsorozat, amely a Tiszakécskei Református Egyházközösséggel, az Arany János Művelődési Központtal, Tiszakécske Város Önkormányzatával és az NKA támogatásával valósítottak meg. A sorozat sikerén felbuzdulva az – óta is részt vesznek az Ókécskei Zenés Esték sorozat szervezésében.
– Kotta és Könyv sorozat:
Zenei és irodalmi projektjük volt 2016-ban a Kotta és Könyv sorozat, melynek keretein belül olyan fellépőket hívnak meg, akik irodalmárként már jártak náluk, de más arcukat is megmutathatják a közönségnek, bízva abban, hogy több embert tudnak közelebb hozni ezzel a zenéhez és az irodalomhoz.
– Boldog falu 80 rendezvénysorozat
Helytörténeti évfordulóra hívja fel a figyelmet a rendezvénysorozat 2015-ben, mely az 1935-november 17-én a Pesti Naplóban megjelent, Ókécskéről szóló Móricz Zsigmond – cikkre és a korra hívja fel a figyelmet.
Az alapítvány a kulturális életben való aktív részvételével támogatja a Tiszakécskén és környéken élő családok minőségi szórakozási lehetőségeit, igényes és színes programok létrehozásával színesíti a város kulturális életét. Az alapítvány segítő, érték- közvetítő munkája példaértékű.